Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Politikaları Araştırma Merkezi tarafından BSH Profilo Elektrikli Gereçler Sanayi A.Ş.’nin ana sponsorluğunda, yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman ve yetkili kişilerin katılımı ile Ankara’da bir Uluslararası Konferans gerçekleştirildi. Deniz Çelikel, ODTÜ'de düzenlenen konferansa katılarak bilgi paylaşımında bulundu.

 

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen uluslararası konferans’ın açılış konuşmalarını Bilim ve Teknoloji Politikaları Araştırma Merkezi’nden Y.Doç.Dr.Erkan Erdil, ODTÜ Eski Öğretim Üyesi CHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Yakup Kepenek, Türk Patent Enstitisü Başkanı Doç. Dr. Yusuf Balcı, ODTÜ Rektörü Ural Akbulut ve AKP Ankara Milletvekili Reha Denemeç yaptı.

 

Kurucumuz Deniz Çelikel'in de katılımıyla, “Teknolojik ve Ekonomik Gelişme Açısından Avrupa Birliği’nde Fikri Mülkiyet Mevzuatı”, “Dünya Bankası’nın Teknoloji Geliştirme Konusundaki Faaliyetleri”, “Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’nın Uluslararası Alanda Teknolojik Gelişme Konusundaki Faaliyetleri”, “Avrupa Patent Ofisi'nin Yeniliklerin ve Buluşların Desteklenmesindeki Rolü” ve “Stratejik Analizler ve Ekonomik Çalışmalar Denetim Ofisi” konulu sunumları katılımcılara dünya’daki örnekler ve çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

HABERLER